Bazy danych - nauki przyrodnicze i ścisłe

ACS Publications

Typ: pełnotekstowa
Opis: Baza zawierająca 50 tytułów czasopism wydawanych przez American Chemical Society z dziedziny chemii, biochemii oraz dyscyplin pokrewnych.
Zasięg: od 1996
Materiały dodatkowe: przewodnik po bazie

AGRO

Dostęp: Otwarty
Typ: bibliograficzno-abstraktowa
Opis: Baza obejmująca opisy bibliograficzne artykułów z 1010 tytułów czasopism polskich. Zakres tematyczny bazy, to nauki przyrodnicze i rolnicze oraz pokrewne m.in.: weterynaria, gospodarka żywnościowa, gastronomia, ochrona środowiska, toksykologia, bromatologia, towaroznawstwo, agroturystyka, kultura fizyczna. W chwili obecnej zawiera ponad 440 000 opisów bibliograficznych. Baza jest częściowo pełnotekstowa.
Zasięg: od 1918
Słowa kluczowe: e-czasopisma, nauki przyrodnicze i ścisłe, otwarty dostęp

Analytica EBC

Typ: faktograficzna
Opis: Platforma oferująca dostęp do zbioru metod analitycznych wydanych przez Europejską Konwencję Browarniczą (European Brewery Convention). Baza prezentuje zestaw metod analitycznych dotyczących piwowarstwa począwszy od surowców poprzez opisy parametrów procesowych do gotowego, zapakowanego produktu.
Kontakt: magdalena.harylek@ue.wroc.pl
Słowa kluczowe: nauki przyrodnicze i ścisłe

BazTech

Dostęp: Otwarty
Typ: bibliograficzno-abstraktowa
Opis: Bibliograficzno-abstraktowa baza danych rejestrująca zawartość polskich czasopism technicznych. Baza zawiera artykuły z 688 czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska. Rozwija się w kierunku pełnotekstowej bazy cytowań. Zasięg: od 1998
Słowa kluczowe: e-czasopisma, nauki przyrodnicze i ścisłe, otwarty dostęp

Czasopisma polskie online

Typ: pełnotekstowa
Opis: Zbiór tytułów polskich czasopism w wersji on-line prenumerowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Korzystanie z nich jest możliwe w Czytelni OIN (budynek U, 1. piętro). Dostęp do nich jest ograniczony przez podanie hasła, którym dysponuje dyżurny bibliotekarz (poza czasopismami SIGMA-NOT). W zbiorze znajdują się czasopisma z różnych dziedzin wydawnictw: GOFIN (rachunkowość), SIGMA-NOT (czasopisma branżowe), INFOR (prawo i rachunkowość), BONNIER (Puls Biznesu), ABRYS (komunalne)
Kontakt: beata.chrapczynska@ue.wroc.pl
Słowa kluczowe: wielodziedzinowe, e-czasopisma, ekonomia i biznes, prawo i administracja, nauki przyrodnicze i ścisłe

Czasopisma zagraniczne

Dostęp: Informacja Naukowa/serwer PROXY
Typ: pełnotekstowa
Opis: Zbiór tytułów czasopism zagranicznych w wersji on-line prenumerowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Warunki dostępu do poszczególnych czasopism opisane przy tytułach.
Kontakt: beata.chrapczynska@ue.wroc.pl

Nature

Typ: pełnotekstowa
Opis: Dostęp do rocznika bieżącego i roczników archiwalnych z czterech ostatnich lat do czasopisma Nature. Zakres tematyczny to odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, technicznych, ścisłych i ekonomicznych. Nature należy do najbardziej prestiżowych czasopism naukowych. Artykuły zgłaszane do publikacji są poddawane ocenie niezależnych recenzentów. (tzn. w roku 2011 dostęp do roczników 2007-2011 itd.).
Materiały dodatkowe: przewodnik po bazie

PKN Wiedza

Typ: dokumenty normalizacyjne
Opis: Baza PKN Wiedza udostępnia użytkownikom normy wydawane przez Polski Komitet Normalizacyjny. Subskrypcja obejmuje następujące dziedziny: 03. Usługi. Organizacja przedsiębiorstwem i jakość. Administracja. Transport. Socjologia. 13. Środowisko. Ochrona zdrowia. Bezpieczeństwo 55. Pakowanie, przechowywanie i transport 67. Przemysł spożywczy
Materiały dodatkowe:
Słowa kluczowe: wielodziedzinowe

Science

Typ: pełnotekstowa
Opis: Dostęp do bieżących wydań czasopisma oraz numerów archiwalnych wiodącego wydawnictwa na świecie w dziedzinie przełomowych badań, nowości naukowych oraz komentarzy z dziedziny nauk przyrodniczych takich jak astronomia, biologia, chemia, ekologia, ekonomia, geografia, historia, medycyna, socjologia i wiele innych.
Zasięg: od 1997
Materiały dodatkowe:

SIGŻ

Dostęp: otwarty
Typ: bibliograficzno - abstraktowa
Opis: System Informacji o Gospodarce Żywnościowej (SIGŻ) jest bazą bibliograficzną Centralnej Biblioteki Rolniczej i współpracujących z nią jednostkami badawczo-naukowymi i uczelniami rolniczymi. W wersji online dostępne są opisy od 1993 r. Zawartość bazy: opisy bibliograficzne i streszczenia artykułów z ok. 260 tytułów czasopism polskich, wydawnictw seryjnych, książek, materiałów pokonferencyjnych i aktów prawnych. Część artykułów jest dostępna w pełnym tekście.
Zasięg: od 1993
Kontakt: oin@ue.wroc.pl
Słowa kluczowe: wielodziedzinowa, nauki przyrodnicze i ścisłe, otwarty dostęp