Researcher ID, ORCID

Szanowni Państwo,
przypominamy, że zgodnie z ZARZĄDZENIEM NR 59/2018  Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dnia 9 sierpnia 2018 r. w sprawie obowiązku uzyskania przez pracowników naukowych i doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu międzynarodowego indywidualnego numeru Researcher ID oraz numeru ORCID informacje o indywidualnych identyfikatorach prosimy przesyłać na adres:Oddziału Zasobów Otwartej Nauki ozon@ue.wroc.pl, agnieszka.draminska@ue.wroc.pl

Identyfikator ORCID
ORCID jest darmową i uniwersalną platformą współpracującą z największymi bazami indeksującymi na świecie. ORCID – The Open Researcher and Contribution ID – to również unikalny numer, służący do łatwiejszej identyfikacji badacza w globalnej przestrzeni naukowej, chroniący jego unikatową tożsamość naukową.Jego celem jest ujednolicenie informacji o naukowcach poprzez utworzenie rejestru unikalnych identyfikatorów dla poszczególnych badaczy. Z projektu założeń do tzw. ustawy 2.0 wynika, że będzie to podstawowa baza danych dla określania wskaźników parametrycznych działalności naukowej.
Numer ORCID wykorzystywany jest między innymi:
Rejestracja na platformie ORCID i zakładanie indywidualnego numeru

Identyfikator ResearcherID
ResearcherID to indywidualny identyfikator autora pozwalający jednoznacznie ustalić tożsamość badacza naukowego i jego dorobek publikacyjny poprzez integrację z platformą Web of Science. Portal umożliwia identyfikację autora, stworzenie publicznego profilu, utworzenie listy własnych prac naukowych z bezpośrednim linkiem do bazy WoS i informacji o cytowaniach.
Rejestracja na platformie ResearcherID i zakładanie indywidualnego numeru