Czytelnia Europejska Centrum Dokumentacji Europejskiej jest elementem Europe Direct - sieci informacyjnej Komisji Europejskiej.

Do celów funkcjonowania CDE należy: pomoc uczelni we wspieraniu i konsolidacji nauczania oraz badań w dziedzinie integracji europejskiej; udostępnianie informacji o Unii Europejskiej i poszczególnych obszarach jej polityki środowiskom akademickim i innym, wskazywanie dostępnych źródeł informacji, pomoc w wyszukiwaniu materiałów; udział w debacie o Unii Europejskiej, ewentualnie z innymi europejskimi punktami oraz sieciami informacyjnymi.

  • Materiały dostępne w Czytelni Europejskiej pochodzą ze zbiorów Biblioteki Głównej UE oraz z darów otrzymywanych z Urzędu Publikacji UE. W zbiorach czytelnicy znajdą m.in. wydawnictwa z zakresu integracji europejskiej, edukacji, polityki regionalnej i społecznej, rolnictwa, środowiska, energii, transportu, a także wydawnictwa statystyczne i bibliografie, uzupełnione informatorami i przewodnikami europejskimi.
  • Zbiory CDE obejmują książki, czasopisma, broszury, mapy, itp.
  • Do dyspozycji użytkowników pozostaje ponad 1000 książek i czasopism w podręcznym księgozbiorze, a także stanowiska komputerowe umożliwiające pracę z wykorzystaniem licznych baz danych subskrybowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
  • Z naszych usług mogą korzystać przedstawiciele wszystkich środowisk zainteresowanych problematyką unijną, m.in.: nauczyciele, pracownicy administracji rządowej i samorządowej, działacze społeczni, prawnicy, pracownicy biznesu, pracownicy informacji.

Lokalizacja: ul. Komandorska 118/120 53-345 bud. W, 1.piętro, pok. 110

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9:00 - 16:00; sobota 9:00 - 15:00

Kontakt: tel. 71/36-80-951 cde@ue.wroc.pl; e-formularz

Uwagi:

  • Istnieje możliwość wykonania skanów dokumentów udostępnianych w Czytelni Europejskiej.
  • Udostępnianie zbiorów odbywa się wyłącznie na miejscu, na zasadzie wolnego dostępu do księgozbioru.
  • Uprzejmie informujemy, że osoby niepełnosprawne ruchowo chcące korzystać z Czytelni Europejskiej mogą korzystać z windy służbowej. O pomoc prosimy zwracać się do Recepcji DCINiE (obok Wypożyczalni, poziom 0) osobiście lub telefonicznie 71/36-80-964
  • O ważnych i interesujących wydarzeniach związanych z funkcjonowaniem Polski w Unii Europejskiej oraz o nowościach w naszym zbiorach informujemy na bieżąco w portalu społecznościowym.  Konto czytelnika

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

5168850
Od początku
5168850

Your IP: 54.196.107.244
Server Time: 2017-06-28 22:29:27
Biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego
we Wrocławiu
 

Kto jest online

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.