E-zasoby i katalog
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Communication Source

image003

Biblioteka Główna serdecznie zaprasza do korzystania z dostępu testowego do bazy danych Communication Source. To obszerna baza pełnotekstowa zawierająca kolekcję czasopism z zakresu komunikacji społecznej i mass mediów oraz innych, powiązanych z nimi dziedzin takich jak językoznawstwo, retoryka, patologia mowy, medioznawstwo, teoria komunikacji, komunikacja w organizacji itp.

Baza obejmuje indeksy i streszczenia artykułów z ponad 1.000 czasopism naukowych jak i wiele innych źródeł. Wiele z dostępnych w bazie czasopism zawiera pełny tekst w formacie PDF, jak również przeszukiwalne cytowania naukowe od pierwszego wydanego zeszytu do dnia dzisiejszego (archiwa niektórych czasopism sięgają 1915 roku).

W bazie dostępny jest specjalistyczny tezaurus z zakresu komunikacji społecznej (Communication Thesaurus) zawierający 7.000 terminów preferowanych i 10.000 synonimów.

Wejście do bazy

Do bazy można także wejść przez stronę domową Biblioteki Głównej. Dostęp testowy jest aktywny w sieci IP Uczelni, ale także spoza Kampusu, po wpisaniu następujących danych:

• Login: s5370807
  • Hasło: UE_Wroc

Dostęp testowy trwa do 03 stycznia 2018 roku. Wszystkie Państwa uwagi, opinie i wątpliwości na temat funkcjonowania i użyteczności bazy prosimy kierować na adres mailowy: dawid.kosciewicz@ue.wroc.pl

zamknij